Львів, Миколайчука, 9

Катаракта - все про захворювання

Катаракта – це помутніння кришталика, який знаходиться між переднім і заднім відрізками ока. Як хором заявляють світові офтальмологи, за останні десятиліття катаракта значно «помолодшала» - середній вік, у якому діагностують це захворювання, складає 45 років. Виною тому і екологія, і спосіб нашого життя, і шкідливі звички, і неправильне харчування – усього не перерахувати. Хвороба може розвинутися під впливом зовнішніх чинників або в результаті деяких захворювань, зокрема цукрового діабету.

Кришталик ока працює як лінза у фотоапараті, фокусуючи зображення на сітківку. Завдяки тому, що кришталик «знаходить» необхідний фокус, ми бачимо чітко на різних віддалях.

Кришталик складається в основному з води та протеїнів. Він прозорий і добре пропускає світло. З часом кришталик змінюється, на ньому з’являються помутніння, які поступово зростають та перешкоджають нормальному проходженню світла. І хоча точні причини виникнення катаракти й досі невідомі, але вчені повідомляють, що ризик захворіти на катаракту підвищується з віком. Інші фактори такі:

  • Певні захворювання, такі як діабет
  • Індивідуальна поведінка, такі звички як куріння та вживання алкоголю
  • Забруднення навколишнього середовища, інші фактори середовища

Коли катаракта тільки починається, мутніє лише маленька частина кришталика. Ви можете не помітити змін у Вашому зорі. Зазвичай, катаракта «росте» повільно, і зір погіршується поступово. З плином часу помутніла частина стає більшою і катаракта збільшує свій розмір. Бачити стає важче. Зображення є нечітким та сіруватим.

Найбільш поширеними симптомами катаракти є:

  • Затуманене чи нечітке зображення
  • Кольори видаються тусклими
  • Лампи, освітлення та сонячне світло може видаватися занадто яскравими. Навколо джерела світла з’являються кола
  • Подвоєння зображення у одному оці
  • Часті зміни рецепту на окуляри

Єдиною можливістю раз і назавжди позбутися катаракти є мікрохірургічна операція, підчас якої досвідчений хірург видаляє помутнілий кришталик і замінює його на штучну лінзу. Сучасні технології забезпечують дуже високу ефективність оперативного лікування катаракти: зір практично повністю відновлюється.