Львів, Миколайчука, 9
Маріуполь пр. Миру, 77

Стережіться чорнооких, або що розкаже колір очей

Легенди стародавніх греків розповідають про богиню ранкової зорі Ірис, що розкидає вранці по небу свою накидку, створюючи різнокольорові зорі. Звідси і виникла назва очної райдужної оболонки, що дивує нас різними відтінками від чорного до зовсім світлого - ірис.

І хоча забарвлення очей визначається лише кількістю пігменту меланіну, і відомо, що блакитні райдужки містять невелику кількість пігменту, сірі та карі - більшу, а червоні райдужки альбіносів пігменту взагалі не мають, сучасні психологи вважають, що за кольором райдужки можна судити про риси характеру людини.
І хоча забарвлення очей визначається лише кількістю пігменту меланіну, і відомо, що блакитні райдужки містять невелику кількість пігменту, сірі та карі - більшу, а червоні райдужки альбіносів пігменту взагалі не мають, сучасні психологи вважають, що за кольором райдужки можна судити про риси характеру людини. 

З одного боку, це схоже на правду і підтверджується багатьма на перший погляд переконливими доказами. З іншого - опис обумовленого забарвленням очей характеру відрізняється у європейських і східних народів. Якщо європейці часто бояться чорних очей, то на Сході "лихими очами" вважають саме блакитні.

Ще в XIX столітті фізіогномісти надавали кольору очей велике значення. За їхніми спостереженнями у чорнооких людей переважають розум і розважливість, прихильність до рідних, і, хоча вони рідко залишаються вірними своїм половинкам, все ж збереження родини для них завжди на першому плані. Володарі чорних очей - енергетично сильні люди, вони володіють великою життєстійкістю, ініціативою і неспокійним характером. Чорні очі свідчать про пристрасті людини. Таких людей не в змозі зупинити практично жодні перешкоди на шляху до улюбленого об'єкту.

Кароокі люди товариські, веселі, дотепні, запальні, але відхідливі, часто непостійні, користуються загальною прихильністю і вміють отримати від оточуючих все, що їм потрібно.

Надійність, працьовитість, старанність, образливість, сором'язливість і мрійливість властиві власникам світло-карих очей. Ці люди злегка нерішучі та схильні до лінощів, вони поступливі, скромні.

Люди з зеленуватими очима чесні, прямі, принципові, категоричні і дуже ревниві, їм важко пробачити і змиритися з обманом або зрадою близьких, тому в житті вони часто бувають нещасливими.

Людям з сіро-зеленими очима властива цілеспрямованість і сильна воля, можливі прояви незговірливості і жорстокості.

Люди з дуже світлими, майже білими очима спокійні, флегматичні, мовчазні, зазвичай мають міцне здоров'я, зовсім невибагливі. Але часто їх відрізняє величезна впертість і скупість.

Сіроокі люди розумні, розсудливі, вдумливі та допитливі. Серед них багато мислителів, інтелектуалів. Практичні, реалістичні, надійні, також терплячі, спокійні і самодостатні. Їх можна назвати доброзичливими мирними людьми. На них завжди можна покластися. Хоча холоднуватий пігмент очей не сприяє глибині почуттів і ніжності, зате з ними завжди почуваєшся, як за кам'яною стіною.

Темно-сірі очі уособлюють сміливість, упертість, цілеспрямованість, запальність і злопам'ятність їх власника, а сині - його зарозумілість, егоїзм, поривчастість і романтичність.

Особам з очима властива образливість, сентиментальність, часті зміни настрою, примхливість. Це романтики і мрійники, які все приймають близько до серця. В основному їхні почуття залишаються всередині, глибокі як океан, а зовні вони залишаються холодними як лід.

Результати спостережень за людьми дозволяють помітити залежність між кольором очей і внутрішнім енергетичним потенціалом людини, властивим йому від народження - упевненістю в собі, своїх силах, енергійністю, наполегливістю, здатністю до прийняття правильних рішень, фактично, лідерським якостям людини. Однак, користуйтеся цією класифікацією з розумом та з долею гумора :)