Вітректомія може допомогти при багатьох захворюваннях очей, таких як діабетичні ураження очей, крововилив у скловидне тіло будь-якої етіології, макулярний розрив, відшарування сітківки та розриви сітківки, епіретинальна мембрана, наслідки травми. Такі проблеми з сітківкою та склоподібним тілом зазвичай вимагають негайного хірургічного лікування. Сучасні методи вітреоретинального лікування дозволяють зберегти око, як орган, відновити та покращити зір пацієнта.
Хто проводить вітректомію?
У МЦ «ЛАЗЕР Плюс» оперують провідні спеціалісти найвищого рівня, з великим практичним досвідом, доктори медичних наук, співробітники кафедр офтальмології Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика (м. Київ) та Львівського національнального медичного університету імені Данила Галицького.
Всі операції з вітректомії у МЦ «ЛАЗЕР Плюс» виконує доктор медичних наук Юлія Олександрівна Панченко, один з найбільш відомих та досвідчених вітреоретинальних хірургів України.
Після ретельної діагностики вас огляне лікар і за потреби скерує вас на консультацію до вітреоретинального хірурга. Саме тут ви зможете обговорити вашу індивідуальну операцію, яких результатів варто очікувати, який післяопераційний догляд вам буде необхідний, як правильно підготуватися до операції.
При яких захворюваннях проводять вітректомію?
Ви можете мати серйозні проблеми з зором і навіть не здогадуватися, що їх можна позбутися за допомогою операції. Тому не витрачайте час на похід до офтальмолога в поліклініці чи в оптиці, найчастіше переліку їхніх обстежень не вистачає для того, щоб поставити діагноз та призначити відповідне лікування. Проходьте регулярні профілактичні огляди у офтальмолога, якщо помітите проблему - не займайтеся самолікуванням і мерщій зверніться в спеціалізований медичний центр, який має весь спектр послуг.
Вітректомію призначають через такі причини:
- крововилив у склоподібне тіло будь-якої етіології (гемофтальм);
- крововилив у сітківку (субмакулярний крововилив та преретинальний макулярний крововилив);
- помутніння склоподібного тіла будь-якої етіології;
- відшарування сітківки (регматогенне, тракційне);
- ускладнені форми відшарування сітківки (з деструкцією скловидного тіла, з проліферативною вітреоретинопатією всіх стадій);
- патологія макули (вітреомакулярний тракційний синдром; ідіопатичний макулярний отвір; епіретинальна мембрана; діабетична макулопатія);
- проліферативна діабетична ретинопатія;
- наслідок увеїту;
- наслідок травми ока (реконструктивні операції);
- ускладнення хірургії катаракт (вивих кришталика чи його фрагментів у скловидне тіло, дислокація інтраокулярної лінзи);
- ендофталміт.
Отже, якщо у вас цукровий діабет, ви маєте ускладнення після іншої операції на очах (наприклад, після видалення катаракти), відшарування сітківки, серйозна травма ока, запалення всередині ока, крововилив чи розрив сітківки – вам необхідно відвідати офтальмолога.
Як проходить операція?
Вітректомію проводять під медичним сном. Поки хірург з асистентом буде проводити операцію, ваше око буде надійно знеболене, а за вашим сном наглядатиме досвідчений анестезіолог. Операція триває від 30 хвилин до 2 годин.
Операція з вітректомії схожа на роботу ювеліра – крихітними інструментами через неймовірно малі порти хірург проведе всі необхідні маніпуляції на сітківці, за потреби видалить скловидне тіло, проведе лазерне лікування, введе всі необхідні медикаменти, видалить зайві мебмрани, кров, подолає наслідки травми чи запалення. Коли ви прокинетеся, на вашому оці не залишиться і сліду про те, що була проведена операція – отвори для портів настільки малі, що вони загоюються самостійно без жодних втручань.
Чого очікувати після вітректомії?
Оскільки існує цілий ряд різноманітних причин, які приводять пацієнтів до вітректомії, тільки ваш особистий лікар, знайомий з вашою історією хвороби, може вам розповісти, чого слід очікувати після операції.
Після процедури ви будете закрапувати очні краплі протягом кількох тижнів, вам призначать контрольні огляди, які необхідні для того, щоб лікар міг ефективно стежити за процесом загоєння вашого ока.
Уважно дотримуйтесь порад хірурга, від вашої співпраці з лікарем залежить кінцевий результат операції.
Які ризики проведення вітректомії?
Вітректомія – це вершина офтальмологічної майстерності, при цій операції важливе поєднання досвідченої команди і сучасного обладнання. Кровотеча, інфекція, прогресування катаракти та відшарування сітківки є потенційними проблемами, але ці ускладнення є відомими, тому ваш набір післяопераційних крапель вже розрахований на попередження більшості проблем.
Які результати я отримаю?
Результат операції залежить від причини, яка привела пацієнта в операційну, а також загального стану ока до операції. Іноді основною ціллю операції є збереження ока як органу, іноді – збереження поточного зору, найчастіше ми очікуємо підвищення якості зору чи його гостроти. У більшості пацієнтів, яким проводиться вітректомія, зір відновлюється або відчутно покращується.
Процедура є дивом сучасної медицини для людей із захворюваннями, які в іншому випадку могли б призвести до непоправної сліпоти. Це неймовірний дар сучасної науки і хірургічної майстерності, доступний кожному, хто потребує допомоги!
“Новий Зір” та “ЛАЗЕР Плюс”: партнерська програма з впровадження інноваційних підходів до лікування
Всеукраїнська мережа офтальмологічних центрів “Новий Зір” та львівський офтальмологічний центр “ЛАЗЕР Плюс” розпочали стратегічну партнерську програму з спільного впровадження інноваційних технологій та європейських стандартів офтальмологічних послуг.
Метою програми є підвищення якості та безпеки офтальмологічних послуг, а саме:
Обмін технологіями та підходами.
Підсилення діагностичної бази.
Навчання медичних команд за рахунок обміну досвідом.
Спільна робота над покращенням стандартів медичних протоколів лікування, що відповідають європейським підходам.
Впровадження сучасних підходів до ведення пацієнтів з метою максимального відновлення та збереження зору.
Програма співпраці “Новий Зір” з “ЛАЗЕР Плюс” є частиною реалізації місії “Новий Зір” - забезпечення високого рівня якості і безпеки офтальмологічних послуг не тільки для пацієнтів Мережі, а й інших медичних центрів.