Львів, Миколайчука, 9
Маріуполь пр. Миру, 77

Поради офтальмолога щодо вікової макулодистрофії

Хоча патологічний процес при віковій макулодистрофії протікає індивідуально, однак чинник часу кожного разу має ключове значення. При ранній діагностиці цього стану і своєчасно розпочатому лікуванні можна уникнути втрати зорових функцій, досягти тривалої ремісії (тимчасового загасання процесу) або його зворотного розвитку.

Якщо Ваш лікар рекомендує Вам пройти лікування – не вагайтеся та не зволікайте. Ось деякі поради, якими можна скористатися:

Ретельний контроль

Якщо Ви хворі на ВМД, Вам необхідно два рази на рік проходити контрольне обстеження, включаючи огляд очного дна. Лікарі «ЛАЗЕР Плюс» будуть стежити за Вашим станом та перевіряти, чи не маєте Ви інших супутніх захворювань.

Самоконтроль зорових функцій

Необхідно щодня перевіряти зір за допомогою решітки Амслера. Тест Амслера рекомендують проводити в умовах денного освітлення на відстані 30 см. Закрийте одне око, а іншим дивіться у центр сітки у окулярах для читання (якщо вони необхідні). Дивлячись у центр решітки оцініть рівність ліній. Якщо Ви помітили будь-які зміни у вигляді решітки – випадіння частини картинки, викривлення ліній - негайно зателефонуйте у клініку та запишіться на ретельне обстеження.

Відмова від паління

Нікотин сприяє звуженню судин, у тому числі, судин сітківки. А відмова від паління зменшує ризик розвитку ВМД.

Консультація терапевта та кардіолога

ВМД найчастіше протікає на фоні загального атеросклерозу, дізнайтеся у терапевта, які препарати Вам необхідно вживати, аби подолати це захворювання.

Нормалізація артеріального тиску

Високий артеріальний тиск пов'язаний з прогресуванням ВМД.

Правильне харчування

Необхідно споживати якомога більше морепродуктів та риби (тунець, сьомга, скумбрія, мідії, креветки тощо), зелені (шпинат, петрушка, кріп), червоних овочів та фруктів (болгарський перець, морква, горобина червона, чорниця, чорна смородина). А також на постійній основі приймати вітамінні комплекси з лютеїном та омега 3.

Нехай Ви нічого не можете зробити з віком, статтю та успадкованими генами, однак добре збалансоване харчування, багате на свіжі овочі та фрукти, відмова від паління та захист очей від сонця можуть допомогти Вам уповільнити прогресування хвороби.

УВАГА!

У деяких клініках Вам можуть порадити введення у якості VEGF фактора «Авастину» – препарату, який не зареєстрований для використання в офтальмології. «Авастин» дозволений тільки для внутрішньовенного введення при лікуванні метастатичного колоректального раку, раку молочної залози та немілкоклітинного раку легень. Цей препарат використовують поза зареєстрованими показами для інтравітреального введення, таке використання неправомірне і часто-густо призводить до ускладнень. Цей препарат реагує не тільки на аномальні, але й на здорові судини сітківки, тим самим погіршуючи перебіг захворювання. Будьте уважні, вимагайте свідоцтво про державну реєстрацію препарату, а також інструкцію з його використання. Ваш зір – це найцінніший скарб, не втрачайте його у гонитві за низькими цінами та використанням сумнівних препаратів. Операції з використанням офіційно оформлених препаратів «Макуген» та «Люцентіс» не можуть коштувати менше 4 000 грн.