Львів, Миколайчука, 9
Маріуполь пр. Миру, 77

Діагностика вікової макулодистрофії

Зазвичай вікову макулодистрофію виявляють випадково на огляді у офтальмолога, і, зазвичай занадто пізно, тому що мозок компенсує початкову втрату зору. Пам'ятайте, що пацієнти з діагнозом ВМД на пізніх стадіях не бачать предметів, на які спрямований їхній погляд. Перегляд телепрограм та улюблених серіалів, керування автомобілем, розпізнавання знайомих облич, читання - ці всі повсякденні справи стають недоступними для людей з ВМД. Саме тому профілактичні огляди і ретельна діагностіка у офтальмолога часто є запорукою збереження зору.

Для визначення ВМД проводять ретельну діагностику зору, яка включає:

  • Перевірку гостроти зору та рефракції
  • Огляд очного дна. Вам закрапають спеціальні краплі для того, аби поширити зіниці. Через поширені зіниці лікар зможе за допомогою спеціального пристрою та лінзи ретельно оглянути стан очного дна та зорового нерву
  • Визначення внутрішньоочного тиску
  • Перевірку полів зору
  • Тест за допомогою решітки Амслера – це простий, зручний, а головне, надзвичайно інформативний засіб, який дозволяє виявити початкові ознаки макулярного набряку.

У деяких випадках лікар може призначити флюорисцентну ангіографію. Результати цього дослідження показують точну карту змін, що відбулися у макулі, та можуть допомогти прийняти рішення про методи лікування.