Львів, Миколайчука, 9
Маріуполь пр. Миру, 77

Методи лікування

Якщо є розрив сітківки, але ще немає відшарування, сліпоті можна запобігти вчасно розпочатим лікуванням. Коли відшарування сітківки вже сталася, необхідно хірургічне втручання. Успішна репозиція сітківки полягає в пломбуванні та профілактиці відшарування сітківки від задньої стінки. Для цього використовують декілька типів хірургічних операцій. Вибір залежить від ступеня тяжкості відшарування і думки офтальмолога.

Лазерна фотокоагуляція

Виявлені свіжі розриви сітківки, без відшарування або з незначним відшаруванням, іноді пломбують за допомогою лазера. Лазером завдають точкові опіки по краю розриву. Це викликає утворення рубців, які прикріплюють краї розриву і перешкоджають проникненню і скупченню рідини під сітківкою. Операція за допомогою лазера часто проводиться амбулаторно і не вимагає застосування хірургічного скальпеля.

Заморожування (кріохірургія)

Заморожування задньої стінки ока за ділянкою розриву сітківки також стимулює процес рубцювання і пломбує краї. Ця процедура часто проводиться амбулаторно, але вимагає застосування місцевої анестезії.

Хірургічне втручання

Коли під сітківкою збирається велика кількість рідини і відокремлює її від задньої стінки ока, для лікування відшарування потрібна більш складна операція. Техніка операції залежить від ступеня відшарування і порушення функції, але всі операції спрямовані на притискання стінки ока до ділянки розриву сітківки, скріплення обох тканин до утворення рубців.