Львів, Миколайчука, 9

Лікування спазму акомодації

Діагностика

Спазм акомодації може виявити тільки лікар-офтальмолог. Пацієнтам проводять комплексне обстеження: візометрію, визначення рефракції, визначення запасів акомодації. Пам’ятайте, що дитину необхідно обстежувати у лікаря-офтальмолога принаймні один раз на рік навіть за відсутності скарг на поганий зір.

Лікування

При виявленні спазму акомодації для встановлення його можливих причин пацієнта направляють на консультацію до педіатра або терапевта (у залежності від віку дитини), ЛОР-лікаря, невропатолога, з'ясовують режим навчання або роботи та режиму дня. При виявленні однієї з причин, що призвели до спазму акомодації, її усунення входить до складу комплексного лікування. В основу лікування спазмів акомодації входить комплекс оздоровчих і гігієнічних заходів.

Хірургічних способів лікування спазму акомодації не існує. Дуже часто офтальмологи для зняття спазму призначають очні краплі, що поширюють зіницю (атропін або його аналоги). Ці краплі справляють розслаблюючу дію на циліарний м'яз. Дійсно, після курсу крапель (зазвичай триває 7-10 днів), спазм акомодації повністю проходить. Так досягається позитивний ефект поліпшення гостроти зору. Але наскільки цей ефект тривалий час? Спостереження офтальмологів невтішні: через деякий час після курсу крапель погіршення гостроти зору прогресує ще швидше. Це відбувається тому, що примусове розслаблення м'язу не тренує його, а навпаки послаблює.

Профілактика

Лікарі «ЛАЗЕР Плюс» рекомендують використовувати більш прийнятні, хоча й більш тривалі, методи лікування:

  • дотримання зорової гігієни;
  • вправи для очей, що сприяють не тільки розслабленню, а й тренуванню очей;
  • фізична активність, особливо плавання, для розслаблення і оздоровлення організму в цілому;
  • повноцінний літній відпочинок на морських курортах або в селі на свіжому повітрі;
  • масаж як загальнозміцнюючий, так і лікувальний засіб, оскільки однією з причин погіршення гостроти зору може бути сколіоз;
  • збагачення харчування каротином (морква, хурма, курага) та вітаміном С (чорниця, лимони, смородина).

Ефект від цих методів проявляється поступово, але однозначно не завдає шкоди здоров'ю дитини. Важливо, що ці методи направлені на лікування очей як частини цілісного організму.