Львів, Миколайчука, 9

Поради дитячого офтальмолога

Зорова гігієна — це комплекс запобіжних засобів, які рекомендують офтальмологи для запобігання погіршенню зору і розвитку очних захворювань.

Телевізор

Для дітей до 7 років загальна тривалість перегляду телевізора не повинна перевищувати 30-40 хвилин на день.

У старшому віці — до 1,5-3 годин. Відстань до телевізора повинна складати 5 діагоналей екрану. Тобто для екрану з діагоналлю 72 см відстань до телевізора повинна складати не менше 3,5 метрів.

Комп'ютер

Офтальмологи одностайні: до школи — жодного комп'ютера. Природно, в сучасному світі, де комп'ютер є практично в кожній сім'ї, заборонити його використання дуже важко, але обмежити необхідно. Якщо відомо, що в сім'ї спадково передається поганий зір, слід проявляти твердість. Рекомендований офтальмологами час за комп'ютером для дітей 7-9 років — близько 15 хвилин в день. Для дітей старше 10 років цей час доводять поступово до 1,5 годин в день, з обов'язковими перервами. У перервах необхідно робити вправи для очей.

Учбові навантаження і/або ранній розвиток

Раннє навчання читанню, малюванню і заняття іншими малорухливими видами діяльності повинне обов'язково йти в парі з активними руховими вправами на свіжому повітрі.

Якщо Ваша дитина вже пішла в школу, то необхідно дотримуватись усіх правил гігієни зору (хороше освітлення, рівна спина, відстань до книги повинна бути не менше 30 см). Також дуже важливо дотримуватися рекомендацій зорового режиму, котрий включає дозоване зорове навантаження, зарядку для очей, тренування резервів акомодації.

Читання

При читанні відстань від очей до книги повинна бути не меншою за 30-33 см. Сторінки книги повинні бути добре освітлені зверху і зліва. Чим молодше дитина, тим більш строгими повинні бути поліграфічні вимоги до книг, наприклад: неяскравий фон, букви не повинні бути білими на чорному або кольоровому фоні, шрифт тільки із зарубками, великі поля, прописні букви не менші за 4 мм (у 3-4 класі допускається 3,5 мм).

Неправильний режим дня

Перш за все, йдеться про надлишок сидячих занять з навантаженнями на очі в порівнянні з іншими видами діяльності. Дитина повинна багато гуляти  (не менше 2-3 годин для 7-9 років), добре висипатися (не менше 10 годин для того ж віку), бажано постійно займатися спортом (переважно плаванням, а не шахами).

Незбалансоване харчування

М'язи акомодації дитини (які працюють по черзі, коли дитина дивиться то вдалину, то поблизу) дуже слабкі, їх потрібно укріплювати спеціальними вправами, і, звичайно ж, їх потрібно правильно живити.

Фаворит всіх офтальмологів — морква. Треба тільки пам'ятати, що без жирів каротин не засвоюється, а значить, моркву слід смажити, робити салати з маслом або сметаною. Окрім моркви рекомендують чорницю, хурму, курагу, помідори, обліпиху, горобину.

У харчуванні має бути достатньо продуктів, що містять кальцій і вітамін Е, також постійно вживати солодкий перець, шпинат, пастернак, броколі, томати. Чим більше різноколірних овочів і фруктів буде у раціоні вашої дитини, тим здоровіші будуть її очі.