Львів, Миколайчука, 9
(032) 224-9-224
(096) 224-9-225

Часті питання

Існує думка, що офтальмолог може оглянути дитину тільки з трьохрічного віку, коли вже у достатній мірі розвинене мовлення?

Звичайно ні! Традиційними методами, шляхом опитування, зір дійсно можна перевірити з моменту, коли дитина розпочинає розмовляти. Переважно цей час припадає на трьохрічний вік. Але перший огляд повинен бути проведений одразу після  народження дитини, оскільки, існує цілий ряд очних захворювань, які не супроводжуються зовнішніми проявами, зокрема почервонінням, припухлістю, болем або виділеннями та потребують негайного лікування, оскільки з часом призводять до стійкого пониження гостроти зору, косоокості і навіть сліпоти. Звичайно, огляд  немовлят є дійсно складною процедурою, яка вимагає відповідного обладнання, досвіду та майстерності.

Що може призвести до появи косоокості у дитини?

Це ціла група патології рефракції: далекозорість, короткозорість та усі види астигматизму. У більшості випадків ці захворювання є вродженими і теж непомітними для батьків та педіатрів. Вони не супроводжуються видимими змінами та скаргами самих пацієнтів, бо порушення гостроти зору є вродженим. Переважно ці захворювання стають прикрими несподіванками на профілактичних оглядах, якщо вже до цього моменту не ускладнилися косоокістю - внаслідок низького зору на одному оці (на другому оці може бути 100% зір), друге око зміщується і виключається з акту зору, що призводить до подальшого зниження гостроти зору. Тому необхідно хоча б один раз в рік провести огляд дитини у офтальмолога, навіть якщо, на Ваш погляд, дитина цілком здорова.

Якщо ж біда трапилась, і у дитини виявлено зниження зору чи косоокість, що необхідно робити?

Перш за все не впадати у відчай! Дуже важливою є рання діагностика та відповідна окулярна корекція.

З якого віку можна призначати окуляри? Чи не можуть вони призвести до пониження зору?

Дійсно, є частина батьків, які панічно бояться окулярів, вважаючи, що це призведе тільки до погіршення зору дитини. Ця думка є помилковою. Оскільки при багатьох захворюваннях окуляри мають лікувальний ефект i є потрібними для ока, так як гіпсова пов’язка для зламаної руки. Якщо окуляри підібрані правильно, вони підвищують зір, створюють умови для нормального розвитку ока та зменшують, а у деяких випадках повністю ліквідують косоокість. Якщо дитина охоче носить окуляри і не скидає їх, це є ознакою правильного підбору окулярів, яку можуть визначити самі батьки.

Якщо є медичні покази, окуляри призначаються з моменту, коли дитина менше спить і більше часу проводить в активному стані, слідкує за іграшками, бавиться.

Батьки повинні пам’ятати, що дитина з пониженим зором ніколи сама про це не розповість, оскільки маючи поганий зір, вона не знає, як повинна бачити добре. Та окpiм цього, навіть коли на профоглядi у дитячому садку або у школi лiкар виявляє низький зір та просить дитину разом з батьками проконсультуватись у окулiста, дiти, а особливо хлопцi, роблять все, щоб це залишилось таємницею для їхніх батькiв. Час минає і стан дитини, як правило, тiльки погіршується. А чим пізніше буде розпочате лікування, тим складніше досягти позитивного результату.

Які послуги може надати мережа «ЛАЗЕР Плюс» дітям з патологією зору?

Перш за все це рання діагностика з перших днів життя, яка полягає в огляді передніх відрізків ока, визначенні стану кришталика, огляді очного дна, визначенні рефракції. Тобто консультація у «ЛАЗЕР Плюс» забезпечує виявлення усіх можливих патологічних факторів, які можуть у подальшому призводити до пониження зору та формування косоокості. Ми здійснюємо підбір відповідної окулярної корекції при короткозорості, далекозорості, усіх видах астигматизму, включно із змішаним астигматизмом та проводимо відповідне плеопто-ортоптичне лікування. Це комплекс лікувальних вправ, метою яких є підвищення зору як в окулярах, так і без них, та виправлення косоокості без хірургічного втручання. Наша клініка використовує сучасні методи лікування та оснащена найновішим лікувально-діагностичним обладнанням, яке дозволяє досягнути поставленої мети. Усі лікувальні процедури є безболісними та нетравматичними. Заняття з дитиною побудоване з використанням елементів гри. Діти займаються охоче і без примусу. З лікувальною метою ми використовуємо терапевтичні лазерні прилади з різними спектрами опромінення, які дають змогу ефективно підвищувати зір.

Мережа «ЛАЗЕР Плюс» володіє передовим сучасним обладнанням, яке дозволяє проводити якісну ранню діагностику та лікування виявлених вад зору у дітей, що запобігає виникненню ускладнень та дозволяє формувати нормальні зорові функції у кожної дитини.

Запрошуємо у мережу «ЛАЗЕР Плюс» усіх, чиї діти мають проблеми з зором або сумніви, чи просто хочуть упевнитися у відсутності будь-яких офтальмологічних вад у своїх дітей.