Львів, Миколайчука, 9
(032) 224-9-224
(096) 224-9-225

Часті питання

Які є вади зору?

Існує 4 типи вад зору – короткозорість, далекозорість, астигматизм та пресбіопія.

Найбільш поширеною вадою є короткозорість – промені фокусуються перед сітківкою. Якщо у Вас астигматизм, це значить, що через неправильну кривизну рогівки та кришталика зображення проектується на декількох площинах, які не співпадають з сітківкою. Далекозорість – це вада, коли промені недостатньо фокусуються і зображення знаходиться поза сітківкою. Пресбіопія – з віком кришталик втрачає свою природну еластичність, тому людина не може чітко бачити на близьких відстанях та потребує допомоги при читанні.

Як діє лазерна корекція зору?

Лазерна корекція зору змінює кривизну рогівки, яка є одним з елементів ока, що дозволяє фокусувати світло на сітківці. За допомогою лазера ми можемо переформувати контур рогівки, знімаючи малесеньку частинку тканини рогівки. Два основні методи лазерної корекції, які використовують у «ЛАЗЕР Плюс» - LASIK та LASEK.

Що таке LASЕK?

Підчас цієї процедури лікар хірургічно відокремить та відгорне дуже тонкий верхній шар рогівки. Після цього за допомогою лазера переформують рогівку. Якщо Ви маєте короткозорість – наш лікар зменшить кривизну рогівки. Якщо ж Ви маєте далекозорість – збільшить її. Наприкінці операції хірург поверне відгорнений шар рогівки на місце та накладе на нього захисну «пов’язку» - лінзу, яка пришвидшить загоєння.

Що таке LASIK?

Спочатку лікар за допомогою сучасного та надзвичайно точного пристрою, що називається мікрокератом, відділить верхній шар рогівки – втричі тонший за людську волосинку - та відгорне його на бік. Потім за допомогою лазерного променю хірург змінить кривизну Вашої рогівки відповідно до даних діагностики. Після цього лікар поверне на місце відгорнений шар рогівки. Цей шар має здатність надзвичайно швидко відновлюватися, він покращує результати та швидкість загоєння.

Коли вперше було проведено подібні операції?

Ідея лазерної корекції зору була у процесі розробки с 80-тих років. Спочатку було впроваджено метод ЛАСІК. Новітню технологію операції ЛАСЕК було вперше використано на початку 90-тих років. Проте вона швидко набула популярності. З 1987 року по сьогоднішній день лазерну корекцію зору провели кільком мільйонам пацієнтів у цілому світі.

Які переваги лазерної корекції зору?

Це швидке відновлення зору, можлива операція відразу обох очей, менший післяопераційний дискомфорт у порівнянні з попередніми методами.

Наскільки безпечною є лазерна корекція зору?

Це напевно одна з найбезпечніших процедур, які коли-небудь проводили. Проте у будь-якому разі лазерна корекція зору – це операція і має незначний ризик ускладнень. Найсерйознішим ускладненням є інфекція під шаром рогівки. Якщо ця інфекція поверхнева – лікар призначить Вам лікування антибіотиками. Інше більш серйозне інфікування стається приблизно раз на 100,000 операцій. Це надзвичайно рідко.

Чи є якісь основні умови для виконання лазерної корекції?

Так, особі, яка хоче провести лазерну корекцію зору має бути принаймні 18 років (21 рік для певних операцій), це пов’язане з тим, що зір у людей молодших за 18 років тільки формується і може змінюватися. Є певні застереження щодо вагітних жінок та тих, що вигодовують дитину грудним молоком – їх рефракційні результати будуть залежати від стану їхнього організму. Крім того, важливим є дані повної діагностики, яку проведуть Вам у нашому центрі.

А загалом, пацієнти, які планують зробити лазерну корекцію зору повинні мати задовільний стан здоров’я. Тому до проведення операції Вам видадуть листок аналізів та досліджень, які необхідно пройти у своїй дільничній поліклініці.

Чи можна мені зробити лазерну корекцію?

Якщо Вам більше 18 років, у Вас стабільні показники зору і Ви не маєте рубців на рогівці чи автоімунних захворювань – Ви можете бути кандидатом на цю операцію. Спеціально навчений лікар-оптометрист проведе повну діагностику Вашого зору. Це дослідження триває понад 2 години та включає огляд з розширеною зіницею та ретельне дослідження топографії рогівки.

Чи можна провести операцію з моїми показниками?

Майже усі степені короткозорості, далекозорості та астигматизму можна коригувати за допомогою лазера. Проте що менша кількість діоптрій на Вашому рецепті на окуляри, то кращими будуть результати корекції. Корекція короткозорості зазвичай має більш передбачувані результати за корекцію далекозорості та астигматизму. Однак сучасні методи лазерної корекції, які використовують у «ЛАЗЕР Плюс» значно розширюють межі коригування та роблять результат ще кращим.

В якому віці краще робити корекцію?

Вік не є важливим у процесі стабілізації зору. Головне, щоб протягом останніх років у Вас був однаковий рецепт на окуляри, щоби він суттєво не змінювався. Більшість пацієнтів мають стабільний зір в 20-ти річному віці. Підліткам потрібно обстежуватися у лікаря протягом чотирьох років, і якщо рецепт на окуляри не змінився, то можна проводити корекцію зору. У переважній більшості випадків ми не робимо корекцію зору дітям, проте можуть бути певні виключення.

Чи можна робити корекцію відразу обох очей?

Сучасні методи лазерної корекції зору дозволяють проводити операцію відразу на обох очах. Проконсультуйтеся з нашим лікарем, який порадить Вам як правильно вчинити у такій ситуації.

Я ношу контактні лінзи. Це проблема?

Вам слід припинити носити лінзи за тиждень до діагностики. Це пов’язано з тим, що лінзи можуть спричинити зворотні зміни у рогівці, які можуть перешкодити отриманню точних результатів дослідження.

Нещодавно мені виписали сильніші окуляри. Це має значення?

Це означає, що Ваше око все ще не перестало рости. Через те, що лазерна корекція не запобігає росту ока, Вам слід дочекатися поки ріст припиниться і Ваш рецепт на окуляри перестане змінюватися. Проте, якщо Ви маєте сильне бажання – не зупиняйтеся – адже лазерні операції можна робити декілька разів.

Є люди, які кажуть, що після проведення лазерної корекції зору орієнтовно 7-10 років тому, їх зір значно погіршився. Вони почали використовувати лінзи та окуляри. Наскільки це правда?

Коли люди кажуть, що їх зір погіршився, це здебільшого означає, що вони говорять про здатність чітко бачити на близьких відстанях. Переважно це пов’язано з тим, що пацієнти стають старшими. Погіршення здатності читати трапляється майже у всіх пацієнтів після 45-ти років. Випадки, коли у людини знову розвивається короткозорість дуже рідкі – менш ніж 5% пацієнтів за 15-ти річний період досліджень. Більшість таких пацієнтів можуть знову зробити лазерну корекцію та поновити здатність добре бачити.

Також слід зазначити, що 10 років тому усі операції методом ЛАСІК виконували використовуючи інший метод корекції рогівки, який і давав ці 5% пацієнтів, зір яких дещо погіршувався.

Чи є необхідність приходити з близькою людиною у день операції?

Так, бо Ви можете відчути легке запаморочення після операції чи певний дискомфорт. Або ж Вам просто знадобиться час для того, аби звикнути до свого нового покращеного зору.

Як проходить процедура лазерної корекції?

Після проведення діагностики і консультації з лікарем Ви оберете зручний для Вас операційний день. У призначений день Ви прийдете у медичний центр, пройдете обстеження у нашого анестезіолога, який підготує Вас до операції. Підчас операції Ви лежатимете на зручному ліжку і дивитиметеся у операційний мікроскоп.

Процедура відбуватиметься так близько до ока, що Ви не будете бачити, що відбувається. Хірург скаже Вам, коли чекати на звук ексимерного лазера. Процедура лазерної корекції абсолютно безболісна. Проте протягом наступних 24-48 годин Ви відчуватимете легкий чи середній дискомфорт. Цей час потрібний для загоєння ока.

Як довго триває операція?

Сам процес лазерної дії триває від 15 до 40 секунд, у залежності від степеню коригування. Проте загалом операція методом ЛАСЕК зазвичай триває 20 хвилин, ЛАСІК – до 30 хвилин.

Це боляче?

Дискомфорт підчас операції мінімальний, бо око надійно знеболене краплями. Деякі пацієнти відчувають бажання «потерти» око. Після того, як припиниться дія знеболювального, степінь дискомфорту залежатиме від Вашого організму, проте подразнення мінімальне та зазвичай зникає протягом кількох годин. Деякі пацієнти відчувають підвищену чутливість до світла протягом кількох днів.

Що станеться, якщо я ворухнуся підчас операції?

Лазер, який встановлено у «ЛАЗЕР Плюс», має активну систему стеження за оком. Тому навіть якщо Ви мимоволі поворухнете головою, лазер та хірург встигнуть відреагувати та операція пройде успішно.

Як довго необхідно буде перебувати у медичному центрі?

Ви приходите за годину до операції – саме стільки потрібно для того, аби підготуватися до операції та аби подіяли знеболювальні краплі. Після операції Вам запропонують відпочити, випити гарячого чаю з цукерками, розслабитися. За годину Вас знову огляне анестезіолог, а лікар-консультант призначить Вам контрольний огляд та перевірить перебіг операції.

Що потрібно робити після операції?

На наступний день після операції лікар видасть Вам краплі, які допоможуть Вашому оку швидше загоїтися. Необхідно ретельно дотримуватися його рекомендацій щодо післяопераційної поведінки. Пацієнтам зазвичай радять більше спати, використовувати сонцезахисні окуляри та не торкатися і не терти око. За потреби пацієнтам видадуть краплі для зволоження ока чи інші препарати, які зменшать ризик післяопераційних ускладнень.

Лікар буде уважно стежити за відновленням Вашого зору та призначить усі необхідні контрольні огляди та перевірки.

Наскільки швидко відновиться мій зір?

Здебільшого пацієнти бачать краще хоча деколи і не дуже чітко відразу після операції. Більш ніж 99% пацієнтів можуть керувати автом, повернутися на роботу, чи знову займатися своїми щоденними справами вже на наступний день після лазерної корекції.

Чи є якісь обмеження після операції?

Після операції намагайтеся не терти око. За виключенням цього, пацієнти можуть робити все, що вони захочуть, але при цьому уважно дотримуватись інструкцій лікаря. Ви можете мити голову, але уникайте попадання рідини в проопероване око.

Коли я зможу повернутися до роботи?

Більшість людей можуть повернутися на своє місце роботи через 1-3 дні після проведення корекції, але бажано залишатися вдома до тих пір, поки Ви не відчуєте себе вже повністю здоровим. Більшість пацієнтів ведуть нормальне повсякденне життя вже на наступний день після операції.

Коли я зможу сісти за кермо?

Як тільки Ви перестанете приймати знеболювальне та звикнете до того, як змінився Ваш зір – Ви зможете керувати автом. Більшість людей утримуються від керування автотранспортом протягом тижня після операції. Наступного дня після операції, якщо Ви прийняли снодійне, Вам також бажано утриматись від керування автом.