Львів, Миколайчука, 9

Поради офтальмолога щодо глаукоми

Налаштуйтеся на протистояння до хвороби, а значить на точне, акуратне та терпеливе виконання призначень лікаря. Основа лікування – це засоби, що понижують внутрішньоочний тиск. Як правило, це очні краплі. Пам’ятайте, пропуск, нерегулярне закрапування або самовільна зміна призначених крапель недопустимі. Самолікування глаукоми призводить до сліпоти.

Велике значення має загальне лікування, спрямоване на поліпшення діяльності нервової, серцево-судинної та ендокринної систем і шлунково-кишкового тракту. Навіть невеликі розлади у діяльності цих систем повинні бути приводом для звернення до відповідних фахівців.

Не перенапружуйтеся, уникайте фізичних навантажень. Хворим на глаукому треба також уникати надмірних хвилювань і переживань.

Підіймайте не більше 10 кг.

Не працюйте, схиливши голову донизу. Що б ви не робили – читали, в’язали, прополювали грядки, - не сидіть з нахиленою головою та при поганому освітленні.

Дивиться телевізор у добре освітленому приміщенні, сидіть рівно, не запрокидуйте та не нахиляйте голову.

Зорова робота на близькій відстані (читання, письмо, малювання, шиття і т.п.), якщо Ви працюєте при хорошому освітленні і не перевтомлюєтеся, цілком допустима і навіть корисна. Коли ви читаєте, щогодини робіть перерви на 10-15 хвилин.

Обмежте споживання тваринних жирів, цукру та гострої їжі, яка викликає спрагу. Немає потреби обмежувати споживання рідини, але не випивайте більше однієї склянки за один раз.

Відмовтеся від паління.

Не зав’язуйте краватку занадто туго, не носіть одяг з тугими комірцями та усе, що обмежує кровообіг у області голови та шиї.

Швидка зміна температури може спричинити зміни у внутрішньо очному тиску. Тому необхідно взимку одягатися тепло, а літом носити головний убір. Не варто купатися у холодних водоймах.

Нічний сон повинен тривати не менше 8 годин. Перед сном не слід приймати їжу, варто добре провітрювати кімнату, гуляти на свіжому повітрі. Спати необхідно на високих подушках, низьке положення голови може сприяти підвищенню ВОТ. Зранку прокинувшись варто відразу вставати з ліжка.

Точно дотримуйтеся режиму закрапування крапель,які прописав вам лікар. Не змінюйте призначань без його згоди. Якщо ви йдете з дому надовго – не забудьте взяти краплі з собою.

Регулярно відвідуйте лікаря-офтальмолога. Навіть якщо ви стабілізували внутрішньо очний тиск, необхідно проводити контрольний огляд раз на три місяці.