Львів, Миколайчука, 9

Перебіг обстеження

Діагностика у клініках «ЛАЗЕР Плюс» включає точне визначення гостроти зору і рефракції пацієнта, вимірювання внутрішньоочного тиску, проведення огляду очного дна (біомікроскопію), пахіметрію, визначення довжини ока, ультразвукове обстеження ока, комп’ютерну кератотопографію і обстеження сітківки з широкою зіницею, визначення рівня сльозопродукції, обстеження поля зору пацієнта.

Рефрактометрія

Це процедура автоматичного вимірювання рефракції ока пацієнта. Отримані результати допомагають слідкувати за зміною рефракції ока у подальших вимірах (наприклад, при прогресуванні короткозорості) і корисні для підбору окулярів. Завдання пацієнта зафіксувати голову на підставці і дивитись вдаль, не намагатися розглянути картинку, яка є всередині прибору. Процедура абсолютно безболісна.

Безконтактна тонометрія

Цей спосіб вимірювання внутрішньоочного тиску менш травматичний для рогівки - апарат вимірює тиск за допомогою дозованого потоку повітря. Завдання пацієнта – зафіксувати голову на підставці і дивитися прямо не закриваючи очей. Процедура абсолютно безболісна. Усім пацієнтам внутрішньоочний тиск вимірюють за допомогою безконтактного тонометра, а за потреби тиск вимірюють і контактним тонометром Маклакова.

Комп’ютерна периметрія

Периметрію – вимірювання полів зору - найчастіше проводять пацієнтам з підозрою на глаукому для підтвердження діагнозу або для виявлення ступеня прогресування захворювання. Зміни полів зору можуть спостерігати і за інших захворювань. Завдання пацієнта дивитись на нерухому точку в центрі темної півсфери і фіксувати появу світлових сигналів на периферії. Процедура займає близько 15-30 хвилин (залежно від віку пацієнта).

Комп’ютерна топографія рогівки

За допомогою комп’ютерної топографії створюють «карту» рогівки, у дечому схожу на географічну. Відображення лазерного проміння від різних точок поверхні рогівки дозволяє оцінити заломлюючу силу рогівки у різних меридіанах. Це обстеження дозволяє наочно і точно визначити чи є астигматизм, кератоконус або кератоглобус у пацієнта. Ці дані необхідні для розрахунку об’єму рефракційної операції. Завдання пацієнта зафіксувати голову на підставці і під час вимірів бути якомога нерухомими, оскільки найменший рух може викликати великі зсуви оцінюваних точок і процедуру доведеться повторити. Виміри абсолютно безболісні. Процедура займає близько 10-15 хвилин.

Ультразвукова біометрія

У нормі довжина ока становить близько 24 мм. Якщо вона більша за цей показник, то людина скоріш за все, буде короткозорою за нормальної кривизни рогівки. Збільшення передньої-задньої осі ока у динамічному спостереженні говорить про прогресуванні короткозорості.

Гоніоскопія

Це процедура огляду передньої камери ока за допомогою гоніоскопічної лінзи. На анестезовану рогівку пацієнта накладають лінзу, будова якої дозволяє зазирнути в кут ока між рогівкою і райдужкою. Ця процедура дуже важлива при визначенні типу глаукоми, виявлення дизгенезиса кута передньої камери, рівня пігментації. Від результатів обстеження залежить подальше лікування. Крім кута передньої камери за допомогою гоніоскопічних лінз можна оглянути центральні та периферичні відділи сітківки. Завдання пацієнта – зафіксувати голову на підставці і не закривати повіки.
Усім пацієнтам проводять огляд очного дна, включаючи найвіддаленіші його куточки в умовах максимального розширення зіниць. Це дозволяє виявити дистрофію, розриви та відшарування сітківки, тобто патологію на очному дні, яка клінічно ніяк не проявляється, але потребує обов’язкового лікування.

Пахіметрія

Ця процедура дозволяє виміряти товщину рогівки, яка необхідним показником, наприклад, для розрахунків рефракційного втручання. Товщину рогівки визначають у декількох точках. Процедура безболісна. Перед процедурою проводять місцеве знеболення рогівки.

Біомікроскопія

Біомікроскопія ока – це метод візуального обстеження оптичних середовищ та тканин ока, оснований на створенні різкого контрасту між освітленими і неосвітленими ділянками. Промінь у вигляді щілини, направлений у око пацієнта, дозволяє визначити стан переднього відрізку ока та прозорості ока, дозволяє оглянути кон’юнктиву, рогівку, райдужку, передню камеру ока, кришталик, скловидне тіло, а також центральні відділи очного дна.
За допомогою цієї процедури можлива рання діагностика глаукоми, катаракти та інших захворювань ока, а також певних новоутворень. Біомікроскопія дозволяє визначити, які структури ока пошкоджені при травмах, знайти найменші чужорідні тіла. Завдання пацієнта зафіксувати голову на підставці і виконувати всі прохання лікаря. Болісних відчуттів під час огляду немає.
Після детальної комп’ютерної діагностики на основі отриманих даних лікар-офтальмолог  консультує пацієнта і призначає відповідне лікування.
Кожному варто внести у свій список щорічний огляд у лікаря-офтальмолога. Подумайте, усього дві години ретельного діагностичного обстеження на рік – хіба ж це багато задля Вашого спокою і здорових років майбуття?